Rolety předokenní

Předokenní rolety s viditelným boxem

Předokenní rolety s viditelným boxem pomohou vytvořit neproniknutelnou oponu vašeho osobního života, přinesou výraznou změnu k lepšímu, silným pocitem bezpečí počínaje a nízkými náklady za energie konče. Předokenní rolety jsou složeny z lamel, jež po stranách jezdí ve vodících lištách a nahoře se rolují do viditelného boxu. Tento typ je určen buď pro dodatečnou montáž na stávající okna, nebo na nová okna po rekonstrukci staveb, kde není možné použít zaomítací box. U starších domů nebo bytů, pokud se nedělá nová fasáda, je to v podstatě jediná možnost jak daný objekt vybavit předokenní roletou. Schránka na roletu je umístěna na okenním rámu bez nutných změn na stávajícím okně. Box může být v půlkulatém nebo hranatém provedení. Při vlastní montáži předokenní rolety s viditelným boxem odpadají dodatečné zednické práce.

Svým jednoduchým designem se předokenní rolety s viditelným boxem snadno začlení do architektury každé budovy. Nabízíme také širokou škálu provedení s možností lakování jednotlivých komponent do jakékoliv barvy vzorníku RAL, či potažení fólií v několika variantách dřeva, která zajistí přirozený vzhled materiálu s výraznou intenzitou kresby struktury dřeva. Zajistí vám zlepšení tepelné izolace vašeho domu a bytu, částečné odhlučnění, zastínění, získání soukromí a vyšší zabezpečení vašeho objektu. Postupným spouštěním rolet lze skvěle regulovat intenzitu slunečního záření. Předokenní rolety lze ovládat buď mechanicky pomocí šňůrového či popruhového navijáku, trubkovým elektropohonem, nebo centrálně. Lze je doplnit také o spínače, nebo rádiové řízení.

Předokenní rolety pro zaomítání

Předokenní rolety pro zaomítání jsou svým provedením vhodné především do novostaveb nebo pro rekonstruované objekty. Tento typ předokenní rolety je určen pro montáž pod omítku, to znamená, že se s ní počítá již při plánování stavby či rekonstrukce. Jsou typické svým zaomítatelným roletovým boxem. Box je patřičně odizolovaný přímo ve zdi nad okenním otvorem, může být zakryt několika způsoby buď zateplovacím fasádním systémem, nebo omítkou. Tyto zaomítací rolety obsahují revizní klapku, která se nachází ve spodní části kastlíku a umožňuje veškeré případné opravy provést tímto otvorem bez toho, aby se musela roleta demontovat a tím se poškodila fasáda. Roleta je nenáročná na velikost montážního místa. Široký výběr z barevných provedení hliníkových lamel či potažení fólií v několika variantách dřeva, která zajistí přirozený vzhled materiálu s výraznou intenzitou kresby struktury dřeva, vám umožňuje vybrat ideální roletu podle barvy omítky. Předokenní rolety pro zaomítání vám přinesou zlepšení tepelné izolace vašeho domu či bytu, částečné odhlučnění, zastínění a pomůžou k získání soukromí. Především ale získáte vyšší bezpečnost a zabezpečení vašeho objektu. Ovládání je možné buď mechanicky popruhem, šňůrou, nebo klikou, přičemž každá varianta má své specifické výhody, nebo se nabízí také možnost elektrpohonů, kde je ovládání pomocí spínače, nebo dálkové ovládání. Velkým hitem se v současnosti stává napojení rolet s elektropohonem na centrální systém. Před odjezdem na dovolenou potom stačí naprogramovat doby automatického vytažení a spouštění roletových systému aby nikdo neměl tušení, že je dům zrovna prázdný.