VNĚJŠÍ PARAPETY

Parapety s pozinkovou úpravou (FeZn)

Tyto venkovní parapety jsou ekonomickou, alternatívní variantou pro dobře známé hliníkové venkovní parapety z taženého profilu. Charakterizují se srovnatelnými estetickými hodnotami, trvanlivostí, jednoznačně se ale liší cenou. Tím se stávají dostupnými pro všechny, kteří hledaji kvalitní a cenově přijatelné parapety pro svá okna. Materiál, ze kterého jsou vyrobeny, je již dlouhodobě ověřený při výrobě, jak trapezových plechů tak i jiných střešních krytin. Jedná se o FeZn plech. Výhody pozinkovaného parapetu: nenáročná údržba, barevná stálost a nízká cena. Skvělý poměr cena/výkon.

Parapety hliníkové

Odolné silnostěnné hliníkové parapety jsou mimořádně stabilní a nenáročné na údržbu. Rozsah dostupných hloubek je od 50 do 360 mm. Základní barvy jsou bílá, stříbrná, střední bronz a tmavý bronz/tmavě hnědá, ale lze je také opatřit libovolným nástřikem v barvě dle vzorníku RAL.

 

Parapety Lindab

Okenní parapety jsou velice důležitou součástí každého domu a do velké míry se podílejí na jeho celkovém vzhledu. Při výběru vhodných parapetů se lidé snaží nejen zvolit kvalitní materiál, ale také barevně sladit parapety s dalšími prvky domu, jako jsou okapy a střecha. Roli však hraje i barva fasády či okenních rámů. Všem těmto požadavkům vychází vstříc parapety od švédské společnosti Lindab. Jsou vyrobeny z kvalitní švédské oceli s bezúdržbovou povrchovou úpravou a vybírat je možné ze 16 odstínů včetně barvy mědi. Pokud si navíc pořídíte i střechu a okapový systém od stejného výrobce, bude soulad naprosto dokonalý.

Parapety Titanzinkové (TiZn)

Další exkluzivní parapet tentokrát vyrobený z titanzinkového plechu. Tyto parapety jsou právem označovány za nejlepší, co můžete mezi venkovními parapety najít. Skvěle se hodí k moderní architektuře a oknům všech typů. Z titanzinku (TiZn) se parapety vyrábí metodou ohýbání. Finální montáž ulehčuje tuhost a odolnost titanzinku. Dojem, který tento parapet zanechává na fasádě je úžasný. Nos parapetu je delší než obvykle, 40 mm, což umocňuje jeho vzhled. Vzhledem ke své stříbrné barvě parapet skvěle ladí i s dalšími klempířskými prvky - okapy, lemy, oplechováním atd. Ať už parapet namontujete na rodinném, nájemním či panelovém domě - vždy se bude vyjímat. Skvěle se hodí jak k eurooknům, tak i k plastovým oknům.

Parapety měděné (Cu)

Měděné parapety jsou nejelegantnější variantou ze všech venkovních parapetů. Okenní parapety z mědi dodají Vašemu domu ten správný nádech majestátnosti. Ideální doplněk pro rodinný, ale i panelový dům, k plastovým oknům i k eurooknům. Měď je v rozsáhlé míře používána při rekonstrukcích historických budov a kostelů nejen z důvodu její nenapodobitelné patiny, kterou časem získá, ale také z důvodu tuhosti materiálu a jeho povrchovým vlastnostem.