EUROOKNA

Dřevěná eurookna profil IV 68 a profil IV 78

Dřevo je tradiční přírodní materiál, který splňuje i ty nejnáročnější stavebně-technické, izolační a estetické požadavky současnosti. Má nízký součinitel tepelné roztažnosti, vyniká vysokou pevností při relativně nízké hmotnosti a vyznačuje se dobrými tepelně izolačními vlastnostmi a požární odolností. Je to materiál s nezaměnitelnou charakteristikou, který působí příjemným a teplým dojmem.

Životnost dřevěných oken je při použití moderních technologických postupů takřka stoletá a samotná výroba oken je ekologicky šetrná a nezatěžuje životní prostředí.

Výchozím materiálem pro výrobu eurooken je normovaný lepený třívrstvý hranol IV68 a IV78 z dřevin: smrk, borovice, dub a meranti.
Rozšířený profil dřevěného eurookna 78 mm vyniká zvýšenou statickou pevností

Hranol může být v provedení s krycími venkovními lamelami nenapojovanými nebo napojovanými na tzv. cink.
Ve všech těchto variantách je zabezpečena pevnost hranolu, nicméně z estetických důvodů se napojovaný hranol používá hlavně pod krycí nátěry nebo tmavší lazury.

Okapnice systému DONAU jsou dalším příspěvkem k lepší funkci okna a vylepšení jeho vzhledu.  Standadrní je i osazení okapnice křídlové.

 

1.Smrk - Eurookna vyrobená ze smrku patří k velmi oblíbeným. Hlavním důvodem je jejich nízká cena. Bohužel je to také nejměkčí materiál, tedy nejméně odolný mechanickému poškození.  

 

2. Borovice - Jako základní materiál k výrobě dřevěných oken je používáno dřevo z borovice. Borové dřevo je velmi dobře opracovatelné a je vhodné pro použití i v horských oblastech.

3. Meranti -  Pro náročnější zákazníky, popř. pro okna určená do zhoršených klimatických podmínek dodáváme EUROokna z exotického dřeva meranti. Přirozené impregnační látky dřeviny meranti zajišťují maximální odolnost vůči extrémním povětrnostním vlivům.  

4. Dub - Pro nejnáročnější zákazníky dodáváme dřevěná okna z dřeviny dub, která patří k nejtvrdším a tvarově a pevnostně nejstálejším přírodním materiálům.dub

Zasklení

Izolační dvojsklo - okna s dvojsklem 4/16/4

Okenní systém je standardně tvořen dvěmi 4 mm skly, mezi kterými je 16 mm distanční rámeček.
Celý systém je tedy široký 24 mm. Vnější strana vnitřního skla je pokovená.
Mezera mezi skly je vyplněna plynem ARGON. „Teplé rámečky“ dodáváme ve dvou variantách - nerezový a plastový.
Dřevěná okna nabízíme ve standardu s tepelně izolačním dvojsklem s prostupem tepla U=1,1 W/m²K

Izolační trojsklo - okna s trojsklem 4/12/4/12/4

Okenní systém může být tvořen třemi 4 mm skly, mezi kterými jsou dva 12 mm rámečky.
Celý systém je tedy široký 36 mm. Vnější strana vnitřního skla je pokovená.
Mezera mezi skly je vyplněna plynem ARGON. „Teplý rámeček“ dodáváme ve dvou variantách - nerezový a plastový.
Tepelně izolační trojsklo s prostupem tepla 0,7W/m²K nebo 0,6W/m²K a 0,5W/m²K dodáváme za příplatek.

Kování

Ve standardním provedení jsou naše okna osazeny celoobvodovým kováním rakouské firmy MACO. Pro správnou a spolehlivou funkci oken je volba kování velmi důležitá. Celoobvodové kování zajišťuje rovnoměrný a správný přítlak těsnění a tím správnou tepelně - izolační funkci okna. Používané kování MACO Multi-trend vedle základních funkcí otevření a ventilace umožňuje také funkci mikroventilace. Kování je rovněž standardně osazeno pojistkou proti svěšení křídel, která prodlužuje správnou funkčnost oken.

Povrchová úprava a barvy

Transparentní nebo krycí čtyřstupňová povrchová úprava je prováděna ekologicky nezávadnými, vysoce kvalitními barvami značky SIKKENS nebo ZOBEL. 1x bezbarvá impregnace, 1x barevná impregnace, 1x interm, 1x vysokotlaký nástřik lazurovacím lakem třetí generace. Povrchová úprava je v barvách listnatých, jehličnatých a exotických dřevin. Barvy nijak nepřekrývají přírodní vzhled oken, který je typicky pro produkty ze dřeva nepravidelný. Barevné odstíny lze vybírat ze vzorníku, široké spektrum odstínů jak lazurovacích tak krycích barev uspokojí každého zákazníka.