Zasklení

Vysoce účinná tepelná izolace, která je v dnešní době tak důležitá z ekonomického a ekologického hlediska, nutí ve stavební technologii k použití skel, která snižují tepelné ztráty.

Tepelně izolační dvojsklo

Standardní zdvojené zasklení se součinitelem prostupu tepla U=1,1 W/m2K, které zajišťuje dobrou ochranu proti úniku tepelné energie z místnosti a vysokou propustnost světla. Toto sklo dosahuje odpovídajících vlastností použitím pokovení s nízkou emisivitou na vnitřní ploše skla. Tato vrstva odráží tepelné záření dovnitř místnosti.

 1. sklo s tepelně izolační vrstvou
 2. plavené sklo
 3. krátkovlnné sluneční záření (v zimě energie zdarma)
 4. hliníkový rámeček
 5. molekulární síť
 6. těsnění

Tepelně izolační trojsklo

Ztrojené zasklení pro objekty, v nichž jsou velmi důležité tepelně izolační vlastnosti, např. nízkoenergetické nebo pasivní domy. Sklo se vyznačuje velmi dobrými tepelnými parametry 0,4–0,8 [W/m2K] při zachování velké propustnosti světla.

 1. sklo s tepelně izolační vrstvou
 2. plavené sklo
 3. sklo s tepelně izolační vrstvou
 4. krátkovlnné sluneční záření (v zimě energie zdarma)
 5. hliníkový rámeček
 6. molekulární síť
 7. těsnění

Protisluneční skla

Speciální vrstva, kterou je pokryto protisluneční sklo, má za úkol snížit teplo vnikající do interiéru. Sklo odráží a pohlcuje teplo a filtruje světlo za účelem snížení odrazů. Protisluneční sklo omezuje používání klimatizace nebo žaluzií. Hlavní předností těchto skel je ochrana proti přehřívání interiéru. V případě prosklených fasád je podstatné také zabarvení skla a omezení jeho průhlednosti.

 1. sklo s protisluneční vrstvou
 2. plavené sklo
 3. infračervené záření
 4. hliníkový rámeček
 5. molekulární síť
 6. těsnění
   

Zvukotěsná skla

Ochrana proti hluku je jedním z důležitých prvků našeho života, ovlivňuje naše zdraví a pohodu. Malé snížení hluku v místnosti ve srovnání s tím, který přichází zvenčí, významně zvyšuje pocit ticha. Akusticky izolační skla nás chrání proti hluku z vnějších zdrojů – ulice, vlaky, letadla, průmysl, školy atd. Zajištění ticha v místnosti podstatně ovlivňuje pocit pohodlí a možnost soustředění se. Pamatujte na to, že pokud se hladina hluku v interiéru sníží ve srovnání s hlukem na ulici o 10 dB, má člověk dojem, že se snížila o polovinu. Akusticky izolační skla lze používat ve všech druzích otvorových výplní. Musejí být vybrána v závislosti na charakteru hluku, před kterým se chcete chránit. Jejich úkolem je izolovat místnost od vnějšího hluku či chránit proti nepříjemnému zvuku deště dopadajícího na střešní okna.

 1. Laminát (plavené sklo + folie + plavené sklo)
 2. Plavené sklo s magnetronovou protisluneční a tepelně izolační vrstvou
 3. Akusticky izolační fólie
 4. hliníkový rámeček
 5. molekulární síť
 6. těsnění
   

Bezpečná a bezpečnostní skla

Bezpečná a bezpečnostní skla, k jejichž výrobě se používá PVB fólie, mají zvýšenou odolnost proti rozbití. Podle počtu použitých vrstev rozlišujeme různé třídy jeho odolnosti. Čím více je vrstev, tím vyšší je odolnost. Tato skla nazýváme laminovaná. V okamžiku rozbití chrání proti úrazu, protože kousky skla se nerozsypou. Bezpečnostní skla snižují riziko vloupání. Vzhledem ke zvýšené potřebě bezpečnosti jde o častou volbu. V závislosti na konstrukci laminovaného skla, které je součástí zasklení, mají skla odpovídající třídu bezpečnosti. Bezpečnostní (laminované) sklo se skládá ze dvou a více skleněných tabulí, které jsou spojeny několika vrstvami speciální průhledné fólie. Fólie v případě pokusu o rozbití okna ztěžuje vloupání a zadržuje kousky skla.

 1. sklo s bezpečnou (bezpečnostní) fólií (laminát)
 2. plavené sklo
 3. tepelně izolační 
 4. hliníkový rámeček
 5. molekulární síť
 6. těsnění
 7. bezpečná (bezpečnostní) fólie

Povrchová úprava

Hliníková okna a hliníkové dveře ve všech systémech lze možno dodávat v několika typech povrchové úpravy. Nejpoužívanější je práškové lakování profilů. V poslední době lze již hliníkové profily potahovat foliemi s imitacemi dřeva, shodnými s foliemi použitými např. na plastových oknech. Díky tomu, lze kombinovat např. plastová okna s hliníkovými vstupními dveřmi a dosáhnout shodného odstínu imitace dřeva.
Široká škála provedení se řídí přáním našeho zákazníka včetně možnosti libovolné barvy RAL.