HLINÍKOVÉ DVEŘE VCHODOVÉ A TERASOVÉ

Moderní, dokonalý design dveří pro každou stavbu

Hliník jako konstrukční materiál vyniká svými statickými vlastnostmi, proto se hliníkové dveře nejčastěji používají tam, kde jsou otvorové výplně více namáhány. Především se s nimi setkáváme u konstrukcí typu - celoprosklené fasády, zimní zahrady, exponované vchody a bezrámové konstrukce, kde se využívá jejich pevnosti a lehkosti. Ve spojení s širokým výběrem dveřních výplní vytváří moderní a elegantní design finálního výrobku se špičkovými tepelně-izolačními vlastnostmi.

Výhody hliníkových dveří

 • vysoká konstrukční pevnost (nehrozí prohnutí rámu nebo křídla vlivem slunečního záření jako např. u barevných plastových výrobků)
 • větší kontrukční limity (kombinace vysoké pevnosti a nízke hmotnosti umožňuje konstruovat dveře ve velikostech, které u plastu a dřeva nelze vyrobit)
 • dlouhá (prakticky neomezená) životnost
 • odolnost proti opotřebení (vhodné např. pro vstupní dveře namáhané velkým počtem otevření)
 • moderní vzhled
 • snadná údržba

Aliplast Imperial

Cenově nejdostupnější hliníkový profilový systém Aliplast Imperial se využívá zejména pro stavbu objektů, kde je na dveře kladena vysoká náročnost a dlouhá životnost spojena se zaměřením na ekonomiku. Aliplast Imperial je 3komorový systém s přerušeným tepelným mostem. Univerzálnost využití tohoto systému je dána jeho vhodnými parametry stavební hloubky 65 mm (rámy oken, dveří, sloupky a křídla dveří). Díky přerušenému tepelnému mostu (24 mm) a zasklení izolačním dvojsklem dosahuje tento profil dobré tepelněizolační vlastnosti.

 • hliníkový systém belgického výrobce společnosti Aliplast
 • 3komorov systém s přerušeným tepelným mostem (s tepelnou izolací)
 • stavební hloubka 65 mm
 • univerzálnost využití
 • široká škála provedení se řídí přáním našeho zákazníka, možnost volby libolné barvy RAL

Aliplast Superial

Super hliníkový systém vyššího standardu pro novostavby a výstavbu vyšší třídy. Díky přerušenému tepelnému mostu (34 mm nevodivými polyamidovými páskami se skelnými vlákny), vypěnění v oblasti pod izolačním sklem a možnostem zasklení izolačním dvojsklem nebo trojsklem a tloušťce stěn profilů 1,7 - 2,0 mm dosahuje Superial velmi dobrých tepelně izolačních vlastností. Široká škála provedení se řídí přáním našeho zákazníka včetně možnosti libovolné barvy RAL.

 

Aliplast Star

Hliníkový profilový systém nejvyššího standardu Aliplast Star je určen pro nízkoenergetické a pasivní stavby a pro všechny druhy novostaveb. 3komorový systém Aliplast Star má výborné tepelně izolační vlastnosti díky přerušenému tepelnému mostu. Ve spojení s širokým výběrem dveřních výplní i s překrytým křídlem vytváří moderní a elegantní design finálního výrobku se špičkovými tepelně-izolačními vlastnostmi.

 • tepelný prostup vchodovými dveřmi až Uw=0,9 W/m2K
 • izolační vložky pro přerušení tepelného mostu šířky 45 mm jsou vyrobeny z inovačních materiálů
 • konstrukční hloubka profilů: 90 mm – rám a 99 mm – křídlo – možnost kování dveří systémem válečkových pantů s velkou nosností
 • inovační systém odvádění vody z konstrukce
 • široký sortiment použitelného kování – nový typ rohovníků, který umožňuje vyhnout se kolizi šroubů v případě použití typu kování pro PVC okna
 • stejný typ rohovníků a T-spojovníků ve vnější i vnitřní komoře profilů s důsledkem snížení množství příslušenství a potažmo snížením nákladů výroby

Řešení pro terasy a balkony se systémem PSK

Paralelně sklopné terasové dveře jsou postaveny na profilových systémech Imperial, Superial a Star, kde se při jejich výrobě využívá okenní systém a speciální posuvné kování. Díky tomu mají tyto terasové dveře stejné tepelně izolační vlastnosti jako okna z těchto profilových systémů.

 

Terasové dveře HST - dokonalé propojení Vašeho domu s terasou

Terasové dveře HST jsou vyráběny ze speciálního profilového systému se specifickým mechanismem otevírání, kde se křídlo dveří nadzvedne ze základní polohy a následně se zasune podél fixní části dveří. Terasové dveře z tohoto profilového systému jsou určeny pro velké plochy zasklení, přičemž díky přerušenému tepelnému mostu (22 mm) zároveň poskytují přijatelné tepelně izolační vlastnosti. Zdvižně posuvné dveře HST mají velkou řadu možností otevírání. Každému zákazníkovi se dají přizpůsobit na míru, avšak v rámci technických možností.