Profily hliníkových oken

Proč si pořídit hliníková okna

Hliník jako konstrukční materiál vyniká svými statickými vlastnostmi, proto se hliníková okna nejčastěji používají tam, kde jsou otvorové výplně více namáhány. Především se s nimi setkáváme u konstrukcí typu - celoprosklené fasády, zimní zahrady a bezrámové konstrukce, kde se využívá jejich pevnosti a lehkosti.

Výhody hliníkových oken

 • vysoká konstrukční pevnost (nehrozí prohnutí rámu nebo křídla vlivem slunečního záření jako např. u barevných plastových výrobků)
 • větší kontrukční limity (kombinace vysoké pevnosti a nízke hmotnosti umožňuje konstruovat okna ve velikostech, které u plastu a dřeva nelze vyrobit)
 • dlouhá (prakticky neomezená) životnost
 • odolnost proti opotřebení (vhodné např. pro vstupní dveře namáhané velkým počtem otevření)
 • moderní vzhled
 • snadná údržba
   

MB-45 bez tepelné izolace

Okenní systém bez tepelné izolace MB-45 je moderní hliníkový systém sloužící ke konstrukci vnitřní nebo venkovní zástavby, které nevyžadují tepelnou izolaci např. různé druhy dělících stěn, okna, pokladní přepážky, výkladní skříně, vitríny a různé prostorové konstrukce.
Konstrukční hloubka profilů oken je 45mm (zárubeň), 54mm (křídlo). Výsledkem je efekt jednolitého povrchu z vnější strany po zavření. Tvar profilů dovoluje získat protažené a odolné konstrukce oken. Důležitou vlastností systému MB-45 je možnost ohýbání profilů mj. zárubní, křídel a příček, což umožňuje zhotovit různé druhy oblouků nebo obloukových konstrukcí. Těsnost je zajištěna díky využití speciálních těsnění ze syntetického kaučuku EPDM, které zaručují odolnost proti stárnutí při dlouhodobém provozu. Povrch profilů hliníkových oken může být upraven práškovým lakováním nebo eloxováním.

 • Konstrukce profilů - jednokomorová.
 • Hloubka profilů - 45 mm (rám, zárubeň) a 54 mm (křídlo), po zavření - efekt jedné roviny na venkovní straně.
 • Tloušťka výplně - od 2 do 25 mm.
 • Tvar profilů umožňuje vyrábět štíhlé a odolné konstrukce.

 

MB-60 s tepelnou izolací

Moderní systém hliníkových oken s tepelnou izolací MB-60 se používá ke konstrukci tepelně a zvukově izolovaných částí venkovní zástavby např. různé druhy oken, výkladních skříňí, prostorových konstrukcí apod. Profily mají tříkomorovou stavbu. Konstrukční hloubka profilů okna činí 60mm (zárubeň) a 69mm (křídlo), u dveří pak 60 mm (zárubeň i křídlo). Toto provedení vytváří jednolitou plochu z venkovní strany po uzavření v případě oken. Tvar profilů dovoluje získat protažené a odolné konstrukce oken. Profily je možné ohýbat mj. zárubně, křídla a příčky, což umožňuje zhotovit různé druhy obloukových konstrukcí. V systému jsou použity profilované tepelné můstky tvaru omega o šíři 24 mm z polyamidu zesílené skleněným vláknem. Tvar můstků zvyšuje pevnost profilů a usnadňuje jejich odvodnění, což zajišťuje správnou tepelnou izolaci v jakýchkoli atmosférických podmínkách.
Charakteristickou vlastností systému je jeho přesná návaznost na okenní systém MB-45 a MB-70. Tato konstrukce umožňuje použít mnoho kompatibilních dílů v těchto systémech – zasklívací lišt, rohovníků, těsnících lišt, přimykavých těsnění, společných kování, pantů, a také mnoha totožných technologických procesů jako je kolíkováni příček, lepení rohovníků, atd. Výsledkem je téměř identický vzhled konečných konstrukcí. Povrch profilů hliníkových oken může být upraven práškovým lakováním nebo eloxováním.

 

 • tříkomorová konstrukce profilu,
 • konstrukční hloubka profilů okna je: 60 mm (rám), 69 mm (křídlo), 
 • nízká hodnota součinitele prostupu tepla,
 • profilované tepelně izolační vložky ve tvaru písmene omega se šířkou 24 mm.

MB-70 s tepelnou izolací

Systém umožňuje použít zasklení s tloušťkou od 21 do 57 mm v okenních křídlech. Toto široké rozpětí tloušťky zasklení zaručuje možnost používat všechny standardní i nestandardní skla. V systému jsou použity profilované tepelně izolační vložky ve tvaru písmene omega se šířkou 34 mm z polyamidu vyztuženého skelným vláknem. Tento tvar tepelně izolačních vložek zvyšuje pevnost profilů ve srovnání s plochými vložkami a usnadňuje odvodnění profilů, a tím zajišťuje odpovídající tepelnou izolaci za každých povětrnostních podmínek. Tepelně izolační vložky jsou navíc utěsněny v místě kontaktu profilu a vložky a mají výčnělky, které rozdělují komoru mezi vnitřními a vnějšími hliníkovými profily na tři části. Těsnost je zajištěna díky použití speciálního těsnění z dvousložkového syntetického kaučuku EPDM: litého a porézního, který zaručuje dlouhodobou životnost a velmi dobrou tepelnou izolaci. MB-70 je první systém, ve kterém byl k výrobě centrálního těsnění použit tento druh materiálu. Povrch profilů hliníkových oken může být upraven práškovým lakováním nebo eloxováním.

 

 • tříkomorová konstrukce profilu,
 • konstrukční hloubka profilů: 70 mm (rám), 79 mm (křídlo),
 • součinitel Uf dosahuje v závislosti na použitých profilech a příslušenství hodnoty od 1,5 do 2,39 W/m2K, 
 • speciální těsnění z dvousložkového kaučuku.

 
MB-86

Okenní systém MB-86 je výrobek s velmi dobrými parametry, který umožňuje uspokojit různorodé potřeby uživatelů. MB-86 je na světě první systém hliníkových oken, ve kterém byl použit aerogel, materiál s vynikající tepelnou izolací. K přednostem systému MB-86 patří také vysoká odolnost profilů, která umožňuje výrobu konstrukcí s velkými rozměry a hmotností. Povrch profilů hliníkových oken může být upraven práškovým lakováním nebo eloxováním.

 

 • široké tepelně izolační vložky s novým tvarem, které umožňují použití dodatečné přepážky v místě izolace profilů,
 • dvousložkové centrální těsnění skvěle utěsňuje a tepelně izoluje prostor mezi křídlem a rámem,
 • velký rozsah profilů zaručuje dosažení požadovaného estetického vzhledu a odolnosti konstrukce,
 • zasklívací lišty s dodatečným těsněním dostupné ve třech variantách: Standard, Prestige a Style,
 • tvary profilů přizpůsobené montáži různých druhů obvodového kování, včetně skrytých závěsů,
 • široká nabídka zasklení umožňuje používat všechny dostupné typy skel, včetně trojskel a zvukotěsných nebo bezpečnostních skel.
 • odvodnění profilů dostupné ve dvou variantách: tradiční nebo skryté.
   

Aliplast Imperial - moderní, dokonalý design oken pro stavbu objektů

Cenově nejdostupnější hliníkový profilový systém Aliplast Imperial se využívá zejména pro stavbu objektů, kde je na okna nebo dveře kladena vysoká náročnost a dlouhá životnost spojena se zaměřením
na ekonomiku. Díky přerušenému tepelnému mostu (24 mm) a zasklení izolačním dvojsklem dosahuje tento profil dobré tepelněizolační vlastnosti.
Imperial je tříkomorovým systémem s přerušeným tepelným mostem do konstrukcí oken, dveří a vitrín. Univerzálnost využití tohoto systému je dána jeho vhodnými parametry stavební hloubky 65mm (rámy oken, dveří, sloupky a křídla dveří) i 74mm (okenní křídla), dále tloušťky stěny 1,7-2,0mm při maximálních rozměrech konstrukce okenního křídla o šířce 1200mm a výšce 2400mm nebo šířce 1300mm a výšce 2200mm. Do tohoto systému je potom možno použít sklo o tloušťce 4-51mm. Povrch profilů hliníkových oken může být upraven práškovým lakováním nebo eloxováním.

Super(ial) moderní řešení pro Vaše bydlení

Super hliníkový systém vyššího standardu pro novostavby a výstavbu vyšší třídy. Díky přerušenému tepelnému mostu (34 mm), vypěnění v oblasti pod izolačním sklem a možnostem zasklení izolačním dvojsklem nebo trojsklem, dosahuje Superial velmi dobrých tepelně izolačních vlastností
Superial je stále oblíbenějším systémem na Českém trhu. Okenní systém se vyznačuje umocněnou tepelnou izolací. Tento tříkomorový systém tak spadá podle materiálové normy DIN 4108 do skupiny 1,0 wg. Stavební hloubka okenních rámů je 75mm, 84mm u okenních křídel. Tloušťka používaných skelných výplní se pohybuje od 14 do 61mm.Tento systém vyhovuje náročnějším požadavkům zákazníků zejména pro své tepelné a akustické vlastnosti a jeho popularita tímto roste. Povrch profilů hliníkových oken může být upraven práškovým lakováním nebo eloxováním.

Aliplast Star

Hliníkový profilový systém nejvyššího standardu Aliplast Star je určen pro nízkoenergetické a pasivní stavby a pro všechny druhy novostaveb. Systém Star mě výborné tepelně izolační vlastnosti díky přerušenému tepelnému mostu (45 mm), dvěma druhům vypěnění izolační pěnou v oblasti pod izolačním sklem a v oblasti tepelného mostu a zasklení izolačním trojsklem. Povrch profilů hliníkových oken může být upraven práškovým lakováním nebo eloxováním.

 • tříkomorový systém
 • součinitel tepelného prostupu rámů: Uf v rozmezí 0,6 - 1,23 W/m2K
 • izolační vložky pro přerušení tepelného mostu šířky 45 mm jsou vyrobeny z inovačních materiálů
 • konstrukční hloubka profilů: 90 mm - rám a 99 mm - křídlo - možnost kování dveří systémem válečkových pantů s velkou nosností
 • nový standard založení okenních tabulí do profilů (zvětšená hloubka - významně zlepšuje tepelné a konstrukční vlastnosti systému)
 • inovační systém odvádění vody z konstrukce
 • stejný typ rohovníků a T-spojovníků ve vnější i vnitřní komoře profilů s důsledkem snížení množství příslušenství a potažmo snížením nákladů výroby
 • stejný druh izolační vložka v okenním křídle a okenním rámu
 • snížené množství zasklívacích lišt a těsnění se zachováním stejně široké možnosti zasklívaných tlouštěk
 • široký sortiment použitelného kování - nový typ rohovníků, který umožňuje vyhnout se kolizi šroubů v případě použití typu kování pro PVC okna
 • možnost zasklívání zvenčí
 • moderní a elegantní design finálního výrobku se špičkovými tepelně-izolačními vlastnostmi